Skip links

Sudan gelen güzellik…

Aqua Peeling Nedir ?

Cildinizin sağlıklı ve canlı görünümünü korumak için cilt bakımı yapmak çok büyük önem taşımaktadır. Evde kendinizin uygulayabileceği cilt bakımları uzun süreli kullanımda etki gösterir. Üstelik uzman tavsiyesi size özel olmadan cilt bakımı yapıldığında farklı cilt problemlerine yol açabilmektedir. Bunun için derinlemesine cilt bakımı uygulamaları diğer cilt bakımlarınızı da desteklemektedir. Profesyonel cilt bakımlarında aqua peeling uygulaması ön plana çıkmaktadır.

Aqua peeling, temiz ve bakımlı bir cilde sahip olmada etkili rol oynamaktadır. Akne, leke ve kırışıklık problemlerinin tedavisinde son yıllarda en sık tercih edilen cilt bakımları arasında yer almaktadır. Uygulama sonrasında ortaya çıkan başarılı sonuçlardan dolayı aqua peeling, medikal cilt bakımında ön plana çıkmaktadır.

Cildinde derinlemesine bir temizlik isteyenlerin tercihi olan Aqua peeling, ciltte dezenfeksiyon sağlanmasında ve böylece cilt problemlerinin engellenerek pürüzsüz cilt görünümünü desteklemektedir.

Bakımlı Cilt

Aqua Peel ile Hydrafacial Arasındaki Farklar

Aqua Peels, cildi gençleştirmek için güvenli, invazif olmayan bir tedavi sağlar. Pul pul dökülme, iyontoforez, hidrasyon ve entegre vakum ekstraksiyonunun kullanılmasıyla prosedür, cilt problemleri ile mücadele için her şeyi kapsayan bir araçtır. Aqua peel kullanımı kapsamlı, bir RF Derin Yüz Temizleme çözümü sunar. Cilt, işlem gördükçe parlayarak daha sıkı, daha temiz bir yüzey elde edilmesini sağlar.

İlk bakışta, Aquafacial yani Aqua peel tedavileri ve Hydrafacial tedavileri aynı görünmektedir. İnfüzyon serumları kullanarak cildi pul pul döker, gözenekleri çıkarır ve nemlendirirler. Her iki seçenek de çeşitli cilt tipleri için iyidir, cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur, kırışıklıkları yumuşatır, gözeneklerinizin görünümünü iyileştirir ve sivilceleri azaltır. Bu iki yöntem birbirine çok benzese de bazı farklılıklar bulunmaktadır. Bu iki tedavi birkaç yönden farklıdır, ancak en önemlisi, sonuçların kalitesi ve miktarı açısından karşıtlıktır. Aqua peel tedaviler, daha etkili seanslar için kişisel cilt bakım tercihlerine göre tasarlandığından daha iyi sonuçlar verebilir. Uzmanlar, tedavinin her bölümünün ihtiyaçlara göre özelleştirildiğinden emin olmak için çalışacaktır. Bu, mümkün olan en iyi sonuçların alınmasını sağlar.

 

Aqua Peeling Nasıl Yapılır?

Aqua peeling uygulaması ilk olarak temizleme ve peeling işlemleri ile başlamaktadır. İçerisinde düşük alfa hidroksit asit bulunan özel bir solüsyon ile cildiniz 5 – 10 dakika boyunca temizlenir. Bu temizleme işlemi ile cildinizin ölü derilerden arındırılması ve gözeneklerinizin açılması sağlanmaktadır.

Toplamda üç adımdan oluşan aqua peeling uygulamasının ikinci adımında ekstraksiyon işlemine geçilmektedir. Bu işlem esnasında cilde 5 – 10 dakika boyunca içerisinde düşük oranda salisilikasit bulunan özel bir solüsyon uygulanmaktadır. Bu uygulama esnasında salisilikasit içeriğinin sadece cildin üst katmanına değil, aynı zamanda alt katmanlarına da etki etmesi sağlanmaktadır. Ekstraksiyon işlemi sayesinde cilt sorunlarına yol açan birçok iltihabın temizlenmesi ve cildin bakteri, parazitlerden arındırılması sağlanmaktadır.

Aqua peeling uygulamasının son basamağında ise hidrasyon ve beslenme yapılmaktadır. 5 – 10 dakika kadar süren bu işlem basamağında da cilde yatıştırıcı ve nemlendirici aktif maddelerin bulunduğu solüsyon uygulanmaktadır. Böylece işlem sonrası cildin yatıştırılması ve nemlendirilmesi sağlanmaktadır.