Skip links

Selülitlere elveda…

G5 Masajı Nedir ?

G5 masajı kendi adını taşıyan aletle yapılır. Hızlı titreşimle ve iterek sıkıştırma yöntemi ile fazla yağların ve selülitli bölgelerin yakılmasını sağlar ve uygulama bölgesinde zayıflama ürünlerinin kullanılması ile birlikte gözle görülür ciddi bir etki elde edilir. Gerginleşmiş noktaları ve spazmları yatıştırmaya, ödemlerin ve yorgunluk sonrası kaslarda biriken laktik asitin atılmasında yardımcı olur. Ritmik masaj ile kan dolaşımı hızlandırır, ciltte yaşlanma çizgilerini azaltır ve cilde esneklik sağlar. G5 masajı özellikle bölgesel zayıflamada kullanılan ve hızla yaygınlaşan yöntemlerden biridir. Aletle yapılan masaj sayesinde kan akışı hızlanır, damarlar açılır ve vücut toparlanır. G5 masajı özellikle pasif jimnastik öncesinde vücudun ısınmasını ve yağ yakmaya daha erken başlamasını sağlıyor. Masaj tüm vücuda uygulanabiliyor ancak özellikle kalça, üst bacak, kol ve popo bölgelerinde, selülitle mücadele amaçlı daha etkili olarak kullanılabiliyor.

Masajla zayıfla

G5 Masajı Neden Tercih Edilir?

  • Kan dolaşımının hızlanmasını sağlar,
  • Ağrıların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur,
  • Masaj ile stresin azaltılması sağlanır,
  • Vücutta biriken bölgesel yağ dokusunun yakılması sağlanır,
  • Yaşlanmayla oluşan kırışıklığın giderilmesi sağlanır,
  • Cildin gerginlik kazanmasını sağlar,
  • Vücutta bulunan toksinlerin ve ödemin atılması sağlar,
  • Selülitin yok edilmesi sağlar,
  • Vücudunuzun esnek olmasına yardım eder,
  • Kemik yoğunluğunun arttırılmasında etkilidir.

G5 Masajı Avantajları Nelerdir?

G5 masajı vücut için son derece etkili ve yararlı bir masaj türüdür. Yağ yakımını sağlaması ve selülit oluşumunu yok etmesi ve hatta yaşlanma oluşumları engellemesiyle son derece önemli bir yere sahiptir. Cerrahi müdahaleler yerine masaj yoluyla kalıcı sonuçlar elde etmek ve işlemin kolay uygulanabilmesi ile çokça tercih edilmeye başlanmıştır. İlk seans itibariyle gözle görülür sonuçlar elde edilmesi de G9 masajına ilgiyi arttırmıştır. Vücudu rahatlatması, ağrıların önüne geçmesi, kan dolaşımını hızlandırması, metabolizmayı hızlandırması ile son dönemin en popüler uygulaması haline gelmiştir. Tüm vücuda uygulanabilir olması ile de herkesin ihtiyacına karşılık verebilmektedir.

G5 Masajı Etkileri Nelerdir?

G5 masajının asıl kullanımı selüliti gidermek içindir. Selüliti giderirken bir daha oluşumunu engellemeyi, en azından azaltmayı amaçlamaktadır. Bu sayede bölgesel inceleme yanında metabolizmayı hızlandırıcı etkisiyle kilo kaybı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra masaj sonrası, varolan yorgunluk hissinin yok olduğu tedavi olan kişiler tarafından ifade edilmektedir. Yorgunluğa neden olan laktik asit ve ödemin vücuttan atılmasını sağlayan masaj ile bu his tamamen ortadan kalkmaktadır.

Seanslara devam edilmesi cildi esnek bir hale getirmekte, kan dolaşımını hızlandırarak gerginleşen noktaları yumuşatmaktadır. Özellikle spor yapan kişilerin öncesinde bu masajı uygulamaları, vücudu ısındıracak ve daha hızlı yağ yakmasını sağlayacaktır.