Skip links

Kusursuz, uzun süreli, pürüzsüz…

Kavitasyon Nedir ?

Uygulama yapılacak alandaki deriye jel sürüldükten sonra, cihazın uygulama başlığı o alanda gezdirilmektedir. İşlem tamamen ağrısızdır. Seans süresince, kulağınıza ıslık gibi bir ses gelecek, tamamen zararsız bir sestir. Seans sonrası idrarda koyulaşma gözlenebilir. Bu parçalanan yağların, karaciğer ve böbreklerden atılımından kaynaklanmaktadır. En az 2 lt su içmek gerekmektedir.
Kadın ve erkek vücudunda yağın bulunduğu yeri, miktarını ve lipolitik hareketleri, cinsiyet hormonları belirlemektedir. Kadın vücudunun alt kısımlarında, basen, popo, kalçanın iç ve dış kısımları, dizler, bacağın üst bölümleri, kolun arka kısmı, sıklıkla kas adonisinin olduğu vücut bölümlerinde beraber görülmektedir. Bu bölgelerde yağ sertleşmeye meyillidir, çünkü normal oluşumda liposentez sırasında, lipolitik enzimler lokal östrojeni inhibite ederler. Normal ebattaki fazla hücre sayısından, ya da normal sayıdaki büyük hücre sayısından, ya da bu iki durumun kombinasyonu sebebiyle bölgesel yağ fazlası oluşur. Bu hypertophic, hyperplastic ve karma fazlalığın belirlenmesi, doğru tedavi seçimi açısından önemlidir. Bu bölgelerde yağların düzenli olarak aynı yerlere toplanması (liposynthesis), normal ve tekrarlayan bir eylem olarak görülür.KAVİTASYON UYGULAMAMIZ NASILDIR?                   1) Alınacak besinlerin tavsiyelerle alınması esas olarak; hipoklorik, hipolipidik, hipoglisidik diyet türevleridir. Proteinden ve mümkün olduğunca şekerden uzak kalınmalıdır. Tavsiye edilen model, Prof. Sangiorgi Cellini’nin Akdeniz diyeti modelidir. Bunların üzerine  CLİNİCZER diyet uzmanımızın, size özel diyet hazırlanmasını da tavsiye ederiz.
2) Kavitasyon seansları 2 gün aralıklarla yapılmalıdır. Arada ki süre, yağ metabolizması için gereklidir.
3) Lenf drenaj, bu uygulamalar sırasında tamamlayıcı olarak önerilen bir yöntemdir.
4) Uygulamalar sırasında lipolitik etkiyi artırmak için; çeşitli tropikal etkili kremler, jeller, vb. uyguluyoruz. Ayrıca kavitasyon uygulamasının öncesindeki günlerde, her tür masaj uygulaması yaptırılabilir. Mezoterapi ya da intalipoterapik etkili uygulamalar, bir medikal doktorun gözetiminde kavitasyon uygulamalarının hemen öncesinde, uygulamanın etkisini arttırmak amacı ile yapılabilir.

 

UYGULAMA SONRASI

Kavitasyon uygulaması sonrasında çok önemli olan bir başka durum da beslenmedir. Lipolisisin aktif hale gelmesi için, uygulama ardından diyet yapılması gerekmektedir. Seçilen besin grupları ve yapılacak olan pilates, power  plate vb. spor aktivitelerinin ardından ideal metabolik kondisyona ulaşılarak, kavitasyonun etkisi ile parçalanarak açığa çıkan yağlar, karaciğer yoluyla vücuttan atılır.

Bu sonuca ulaşmak için, hastamıza kalori alımını minimize etmesini öneriyoruz. Bunun için, zeytinyağı vb. bitkisel yağ tüketmeli, ancak kalori miktarı yüksek karbonhidratlardan uzak durmalıdır (önerimiz kavitasyon uygulaması sonrasında ki ilk 3 gün boyunca karbonhidrat alınmamalıdır). Ayrıca günde en az 2 litre su tüketilmelidir.
Kavitasyon sonrası önerilen aktiviteler:
Kavitasyon işleminin ardından, fiziksel aktiviteler de mutlaka artırılmalıdır. Pilates, Power Plate vb.