Skip links

Kaş kontürü uygulaması sizin için en iyi çözüm!

Microblading Kaş Kontürü

Bu uygulama, hiç kaşı olmayan kişilere gerçek kaş görüntüsü sağladığı gibi, seyrelmiş veya dökülmüş olan kaşlarda da kıl yoğunluğu arttırılarak kaşları daha gür göstermektedir. Hataya yer olmadığından, başlangıçta açık renkli ince kaşlardan başlanmalıdır. İki hafta sonra renk oturduğunda koyultma ve kalınlaştırma yapılması önerilir. Kozmetiğe alerjisi olan kişiler için kalıcı makyaj çözüm olabilmektedir. Uzmanınız size en uygun kaşı yüz hatlarınıza uygun şekilde oluşturacaktır. Kalıcı Kaş Makyajı yapıldıktan 7-10 gün sonra normale döner ve tamamen ince zar tabaka haline gelen kabuklar dökülür. Doğuştan seyrek olan kaşların tamamlanmasında, kaşa kavis verilmesinde, asimetrik kaşların düzeltilmesinde, kemoterapi görmüş hastalarda ve daha önceden yapılmış kaş makyajı var ise rengini tazelemek ve düzeltmek amaçlı da kullanılmaktadır.

Kaş kontürü

Microblading ve Micropigmentation Kıl Tekniği Arasındaki Fark Nedir?

Microblading yan yana dizilmiş minik jilet görünümlü micro iğneler yardımıyla, cilde kesiler açılarak manuel olarak uygulanır.

Mikropigmentasyon ise profesyonel cihazlar yardımı ile nokta iğne atışlarıyla uygulanır.

Her ikisinde de görüntü gözle ayırt edilemeyecek kadar aynı, uygulama şekli farklıdır. Kalıcılıkları cilt tipine göre doğru tekniğin seçilmesine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Önemli olan doğru cilt yapısına doğru tekniği uygulamak ve uzmanın her iki tekniğe de hakim olup doğru analiz yapabilmesidir.