Skip links

Bölgesel yağlarınızdan kurtulun..

Pasif Jimnastik Nedir?

Bioelektrosimilasyon yöntemidir. Elektrotlar sayesinde kasları istem dışı ortalama 1 dakikada 40 kez çalıştırır .

Kişinin kas yapısına ve beden anotomisine uygun şekilde çalıştırılmalıdır. Pasif Jimnastikte kilo kaybı sözkonusu değildir .

Kontrollü kas hareketi yapılmaktadır. Bu nedenle pasif jimnastik denilmektedir.

Pasif jimnastik kasın kasılma gevşeme hareketi ile tonusunun güçlendirilmesidir.

Haftada 2-3 seans olacak şekilde toplam da 15-20 seans planlanmaktadır .

4-5 seans tan sonra etkisi görülmeye başlanır . Sonuçların sağlıklı olması için kişinin tedavi programına ara vermemesi önerilir.

Pasif Jimnastik programı tek başına selülit tedavisinde yeterli gelmez diğer programlarla birlikte tedaviyi destekler

Bu yöntem, incelmenin yanısıra metabolizma hızını arttırır, dolaşımı düzenler.

Vücutta aktif olarak çalışan kasların yanında, çalışamayan kaslarımız da bulunuyor. Pasif jimnastik çalışmayan kasların radyo dalgaları ile hareketlenmesini sağlıyor.

Problemli bölgeye pedler yardımıyla bağlanarak düşük voltajlı elektrik verilir ve kasların çalışması sağlanır. Bu sayede fiziksel güç harcanmış gibi vücuda enerji harcatır. Birden fazla ped bulunması sayesinde aynı anda vücudun birden fazla bölgesine uygulama yaparak farklı bölgelerdeki kasları eş zamanlı çalıştırabilmektedir. Farklı seviye seçenekleri ile kişiye göre en uygun ayarda uygulama yapılmaktadır.

Uygulama sonrası gündelik hayatı aksatacak herhangi bir olumsuz etki söz konusu değildir. Kişi uygulama biter bitmez normal hayata dönebilir. Yapılan işlemde radyo dalgaları söz konusu olduğundan kalp pili olanlar ve hamileler dışında herkese uygulama yapılabilir. Kalp pili olan kişiler doktorlarına danışmak koşulu ile onay ile uygulatabilir.

Bölgesel zayıflama

Pasif Jimnastik ile Zayıflama

Pasif jimnastik vücuda egzersiz yapılıyor gibi etki verirken enerji harcattığı için dolayısıyla metabolizmada fazla çalışmaya bağlı olarak kalori yakımı olur. Aynı zamanda vücuda gönderilen radyo dalgaları yağ dokularını uyarır ve yağların vücuttan atımına yardımcı olur.

Bu uygulama vücutta toplam kilonun düşürülmesinde tek başına etkili olmaz. Diyet planlamasının yanı sıra diyete destek tedavi olarak da kullanılmaktadır. Pasif jimnastik beraberinde diyetisyen kontrolünde hazırlanacak olan uygun kalori ve besin ögesi içerikli beslenme programı sayesinde aynı zamanda ideal kiloya kavuşmak da mümkündür. Bu uygulama diyet sürecinde olan kişilerin zayıflama süreçlerini hızlandırır. Özellikle diyet yaparken spor yapmaya vakit ayıramayan veya bir fiziksel sorun sebebi ile spor yapamayanlar için güzel bir alternatiftir.