Skip links

Reformer Cadillac

Pilates aletlerinin doğuşu Joseph Pilates`in I. Dünya Savaşi sırasında İngiltere`de yaralı askerleri tedavi etme çabalarina dayanmaktadır. Joseph Pilates, hastalarının yataktan kalkmadan iyileşme süreçlerini hızlandıracak birtakım egzersizleri yapabilmeleri için yataklara birtakım yaylar takmıştır; ve bu da bugün pilates egzersiz aletlerinin en büyüğü olan cadillac`ın ilk çikis noktası olmuştur.

Bugün cadillac ile yapılan egzersizler komplike oluşlarından ve doğru yapılması için profesyonel bir eğitmen tarafından yaptırılması gerektiğinden dolayı, Pilates stüdyolarında daha çok birebir Pilates eğitimlerinde kullanılmaktadır.

Cadillac yaklaşik 80 farklı egzersiz yapabileceğiniz, özellikle core bölgesindeki kaslar olmak üzere vücuttaki her kası çalistiran, tüm kasları uzatarak omurga esnekliğini arttıran, omuz ve sırtı güçlendirip şekillendiren ve vücuttaki gerginliği alan harika bir pilates aleti. Mat üzerinde yapılan egzersizlerin cadillac`a bağlı yay ve barların eklenmesi ile daha zor hale gelmesi, egzersizlerden alınan sonuçları da daha etkili kılıyor. Yatılarak yapılan egzersizlere ek olarak kol ve bacakların yaylara tutunarak ya da asılarak yapıldığı egzersizler tüm el ve ayak bileklerini, üst ve alt vücut kaslarını etkili bir şekilde güçlendirip çalistiriyor.

Cadillac ile yapılan egzersizler reformer egzersizlerinden çok daha çesitli ve zorlu olmasından dolayı bugün klinik pilates merkezlerinde fizik tedavi süreçlerinin bir parçası olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Ek olarak, cadillac`a bağlı yaylar ile yapılan bacak egzersizleri de diz arkası kirişleri güçlendirmek için koşucular tarafından uygulanmaktadır.