Skip links

Saçlarınız güvenilir ellerde eski formuna kavuşsun.

Saçlarımız Neden Dökülür?

Saçlarımız güzelliğimizi yansıtan en önemli parçamızdan biri olmasına karşın malesef en kolay kaybedebildiğimiz şeylerin başında geliyor. Saç dökülmesinin, yıpranmasının ve sağlıksız görünmesinin temel nedeni genetik faktörlerdir. Bunun dışında stres, sigara, beslenme bozuklukları, diyabet, menepoz ve vitamin eksikliği gibi faktörler de saçların canlılığını yitirmesine, kan dolaşımının zayıflamasına ve bunun sonucunda saç hücrelerinin zarar görerek saçların dökülmesinde önemli rol oynamaktadır.

Saçın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, keratolitik bazı ajanlar, aminoasitler ve yüzey genişleticilerin saçlı deriye direkt enjekte edilmesi işlemidir.
Saç mezoterapisi temelde saç köklerine ihtiyaç duyduklarını verirken bir yandan da o bölgenin kan damarlarını ve damarların kan tutma becerilerini arttırarak etkisini gösterir.

Sağlıklı

Saçlar

SAÇ MEZOTERAPİSİNİN SAĞLAYACAĞI FAYDALAR NELERDİR ?

  1. Saç dökülmesi belirgin bir şekilde azalır.
  2. Saç kökleri kalınlaşır.
  3. Saçların ömürleri uzar.
  4. Saçlar daha parlak gür ve hacimli görünür.
  5. Uykuda olan saç folikülleri uyarıldığı için bunlar saçlı derinin üstüne çıkar ve gözle görünür saç tellerine dönüşür.
  6. Saçın rengi korunur, saç beyazlaması geciktirilmiş olur.
  7. Kişinin saç dökülmesi belirgin bir şekilde azaldığı için saç ekimi gibi işlemlere genelde ya ilerleyen zamanlarda yapılır ya da bu işleme ihtiyaç kalmaz