Skip links

Saçlarınız güvenilir ellerde eski formuna kavuşsun.

Saç simülasyonu nedir?

Özel olarak tasarlanmış cihazlar ile özel olarak geliştirlmiş boyaların saç derisi bölgesine minik efektler şeklinde uygulanması işlemidir. Türkiye’de saç dövmesi, saç mikropigmentasyonu, saç simülasyonu gibi isimlerle anılmaktadır.

Saç simülasyonu yapılacak bölgenin büyüklüğüne bağlı 3 ila 5 saat gibi bir sürede tamamlanmaktadır. Cerrahi bir operasyon değildir. İşlem sonrasında kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.İşlem esnasında acı hissi oluşmaması için bölge anestesik krem ile uyuşturulur. Saç simülasyonu kişinin cilt yapısına bağlı olarak 3 ila 5 yıla yakın bir kullanım imkanı sağlar.

Saç Kaybı

Saç Simülasyonu Yaparken Hangi Malzeme ve Ekipmanlar Kullanılır?

Saç simülasyonu işlemi uygulanırken özellikle kullanılan boyanın; dövme yaparken kullanılan boyadan bazı farkları vardır. Dövme boyası bir ömür boyu vücuttan çıkmayan ve silinmeyen yapıya sahiptir. Halbuki saç simülasyonunda kullanılan boya bir müddet sonra vücuttan atılmalıdır. Vücuttan doğal yollarla atılan boya, deride herhangi bir tahribata izin vermez ve kanserojen maddeler içermez. Bu sebeple saç simülasyonunda kullanılan boyanın bir müddet sonra vücuttan atılması önemli ve gerklidir. Ayrıca kullanılan tüm boyaların ilgili bakanlık tarafından akredite edildiğinden emin olunmalıdır.

Saç simülasyonu yapılan ekipmanın ise alerji riskini en aza indirebilmek için altın iğneli olması gerekir. Diğer metallerden yapılan iğneler alerji riski yanı sıra boyayı da istenildiği gibi uygulama imkanı vermemektedir. Dünyanın en iyi gitar sanatçısına kötü bir gitar verdiğinizde nasıl güzel melodiler ortaya çıkaramayacaksa, dünyanın en iyi saç simülasyonu uzmanına kötü bir teçhizat verirseniz güzel bir çalışma ortaya koyamayacaktır.

Değişimin bütünsel güzelliğiniz ile buluştuğu nokta…