Skip links

Bölgesel zayıflama uygulaması

Soğuk Lipoliz Nedir?

Cinsiyet farkı gözetmeksizin birçok kişinin sorunu malum istenmeyen bölgesel yağlardır. Hareketsiz yaşam, sağlıksız ve dengesiz beslenme, stres gibi faktörler bölgesel yağlanmanın oluşumuna neden olan faktörlerdendir. Soğuk lipoliz tedavisi vücudun göbek, yan bölge, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan tedavidir .

Bölgesel incelme

Soğuk Lipoliz Uygulaması

Soğuk lipoliz cihazı (CRYO Lipo) iki büyük vakum başlık ile bir küçük vakum başlıktan oluşur. Küçük başlık kol ya da gıdı gibi daha dar çalışma alanlarında kullanmak içindir. Karın, göbek, basen, bel bölgesinde iki vakum başlık aynı anda kullanılır. Her bir bacaktaki basen bölgesine birer vakumun yerleştirildiğini ya da alt karına bir göbeğe bir vakum, bel bölgesinde bir vakumun sağ tarafa diğer vakumun sol tarafa yerleştirildiğini düşünebilirsiniz.

Soğuk lipoliz tamamen acısız, ağrısız bir işlemdir. İlk 5-10 dakika soğuğun verdiği küçük bir rahatsızlık hissi hemen sonra gelen uyuşma ile hissedilmez hale gelir.

Yattığınız yerden yağlarınızla vedalaşırken bu süreyi kitap okuyarak, bir şeyler izleyerek ya da sadece gözlerinizi kapatıp dinlenerek geçirebilirsiniz.